Prezentacje

Znakomitym narzędziem do przedstawiania jakiegoś tematu okazały się prezentacje Power Point. Dodatkowo udało się znajleźć stronę Author Stream, na której można zamieszczać swoje dzieła. W taki sposób przekazuje kilka prezentacji dotyczących turystyki. Polecam oglądanie na całym ekranie - widac wówczas więcej szczegółów. Istnieje również możliwość ściągnięcia prezentacji na swój komputer.

Bursztyn

 

Pasja bursztynem została pobudzona na dobre po wizycie w warszawskim Muzeum Ziemi, gdzie spotkałem grono ludzi chętnych do pomocy w zdobywaniu informacji. Zaczęło się od propozycji wykładu dotyczącego bursztynu, przygotowywanego dla jednoego z gdańskich liceów. Trzeba było zdobyć najnowsze informacje z pierwszej ręki, a wówczas specjaliści byli przede wszystkim w Warszawie. Pojechałem, poznałem, pozostałem zafascynowany.

Prezentacje te sa główną częścią wykładu monograficznego na Kursie Przewodnickim po Trójmieście. Zachęcam do obejrzenia!

Tablica Jałmużnicza
Tablica Jałmużnicza

Kościół Mariacki w Gdańsku

 

Podobno jest to największa świątynia zbudowana z cegły na świecie. Zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz wywiera ogromne wrażenie. Bardzo lubię wchodzić do kościoła i szukać szcegółów, których jwcześniej nie zauważyłem.

 

 

Złota Brama

 

Złota Brama w Gdańsku to jeden z ciekawszych architektonicznie obiektów na Głównym Mieście. Zawsze ciekawiło mnie, co oznaczają poszczególne rzeźby umieszczone na tej bramie. W prezentacji wyjaśnione zostały najważniejsze kwestie związane z wystrojem bramy oraz próba jego interpretacji.

 

Dwór Artusa

 

Jedno z moich ulubionych miejsc w Gdańsku. Bardzo lubię oprowadzać po Dworze. Pierwszym krokiem w prezentowaniu tego zabytku jest opis jego fasady. Opierałem się przede wszystkim na Katalogu Zabytków Sztuki, więc zastosowane pojęcia nie należą do używanych w codziennym języku (przynajmniej dla większości ludzi).

Dom Schumanów

 

Przy ul. Długiej 45

Województwo Pomorskie

 

Regiony fizyczno-geograficzne Województwa Pomorskiego opracowane wg. podziału Kondrackiego. Prezentacja może przydać się na geografię lub kurs przewodnicki.